Druga strona

... czyli co kryje się za kurtyną.

 

Pracuję i piszę na BookLikes. Czytam, piszę, kawę piję.

Bolek i Lolek - Pięćdziesięciolatkowie w niezłej formie

W tym roku Bolek i Lolek świętują swój jubileusz. Dokładnie 50 lat temu, jesienią 1963 roku, zrealizowano pierwszy odcinek tej kreskówki.

 

Ta bajka będzie mi się zawsze kojarzyć z dzieciństwem i dobranocką, tak samo jak Reksio, różne miśki (Uszatek, Colargol), Baltazar Gąbka, Ćwirek, Muminki, Zaczarowany ołówek, Kot Filemon i Bonifacy, Plastuś, Koziołek Matołek.

Ale tego było! :)

 

Jeżeli też lubiliście te baje, to Portal Culture.pl przygotował zestawienie kultowych kreskówek i małe przypomnienie każdej z bajki o tu: Kultowe polskie dobranocki. Łza się może w oku zakręcić.

 

A jeżeli chcecie świętować z Bolkiem i Lolkiem to Bielsko-Biała zaprasza od 7-9 listopada na huczną urodzinową imprezę. Program wydarzeń, warsztatów i koncertów znajdziecie na stronie Studia Filmów Rysunkowych: 50 urodziny Bolka i Lolka

 

Szkoda, że Wieczorynka zniknęła z ramówki Jedynki. Mam nadzieję, że zamiast bajki oglądanej dzieciaki mają bajki czytane prze ich rodziców :-)

Źródło materiału: http://www.culture.pl/baza-film-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/kultowe-polskie-dobranocki