Druga strona

... czyli co kryje się za kurtyną.

 

Pracuję i piszę na BookLikes. Czytam, piszę, kawę piję.

Włosi będą czytać z papieru

Reblogowane od Jestę recenzentę:

Jak podaje Gazeta Wyborcza, włoski rząd przygotował pomysł na ulgi podatkowe dla tych, którzy będą kupować książki. Wyjaśniono, że celem tego rozwiązania jest wsparcie czytelnictwa i przeżywających trudności księgarń, które nie należą do wielkich sieci sprzedaży.

 
Według pierwszych zapowiedzi rządu maksymalna kwota za wydatki na książki, od której przysługiwać będzie ulga podatkowa, to 2000 euro. Ulga ma obowiązywać od 2014 do 2016 roku. Nie będzie dotyczyć tzw. e-booków.

Szef resortu rozwoju gospodarczego Flavio Zanonato podkreślił w wystąpieniu w Senacie Włoch, że niezależne księgarnie, które nie należą do dużych sieci, są w bardzo trudnej sytuacji. Wiele z nich upada. - Celem naszej interwencji - dodał minister - jest też ożywienie czytelnictwa w kraju.

Zadowolenie z tej inicjatywy wyraziło natychmiast Włoskie Stowarzyszenie Księgarzy. "Minister nas wysłuchał. Nareszcie mamy rząd, który troszczy się o kulturę i wzrost czytelnictwa" - oświadczyli księgarze.

Z danych na temat czytelnictwa wynika, że 10 proc. rodzin we Włoszech nie ma w domu ani jednej książki. 46 proc. Włochów czyta w ciągu roku przynajmniej jedną książkę. 
Źródło materiału: http://wyborcza.pl/1,75248,15128717,We_Wloszech_ulgi_podatkowe_dla_tych__ktorzy_kupia.html