Druga strona

... czyli co kryje się za kurtyną.

 

Pracuję i piszę na BookLikes. Czytam, piszę, kawę piję.

Książkowe światy cz. 1

Książki pozwalają nam na podróże bez ruszania się z fotela.  Wystarczy otworzyć dowolną powieść i zatopić się w lekturze, a książka zabierze nas w najodleglejsze rubieże naszego świata, a także do krain zupełnie nieznanych, zrodzonych tylko na papierze. Dziś podpowiemy Wam, jakie fantastyczne światy warto zwiedzić w szczególności ;)

 

Nibylandia

To fantastyczna wyspa stworzona przez J.M. Barriego.

Jest to kraina Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni, którą zamieszkują wróżki, piraci i syreny. Nibylandią rządzi Piotruś Pan, chłopiec, który nie chce dorosnąć.

Gdzie dokładnie leży Nibylandia? Druga gwiazda na prawo, i prosto, aż do poranka. Należy polecieć. Aby polecieć, wystarczy Cudowna Myśl i trochę Wróżkowego pyłu.

Najprostszy sposób, aby dostać się do Nibylandii prowadzi przez książkę „Przygody Piotrusia Pana” (dostępna m.in. w księgarni internetowej Libroteka.pl).

 

Świat Dysku

Na skorupie kosmicznego żółwia (lub żółwicy, naukowcy nie są do końca pewni) A’Tuina, płynącego przez wszechświat, stoją cztery słonie (choć kiedyś było ich pięć). Na ich grzbiecie spoczywa Dysk. Głównym miastem Dysku jest Ankh Morpork, w którym władzę sprawuje Patrycjusz. Na Dysku spotkacie magów, czarownice w szpiczastych kapeluszach, które zamiast magii wolą uprawiać głowologię, krasnoludy myślące tylko o złocie, trolle raczej niemyślące, zombie, wampiry i wszelkie inne rasy, z bardzo złośliwym kotem czarownicy na czele.

Ojcem świata Dysku jest Terry Pratchett, a dostać się do niego możecie, zagłębiając się w lekturze m.in. „Koloru magii” (do kupienia w księgarni Libroteka.pl)

 

Ziemiomorze

Fikcyjny świat opisany przez Ursulę Le Guin w cyklu pięciu powieści i siedmiu opowiadań. Jest to świat pełen tajemnic i magii, smoków i czarnoksiężników. Jego nazwa pochodzi od „budowy świata” – jest to kraina pełna wysp i wysepek rozmieszczonych na rozległych morzach, nie ma w niej żadnego dużego lądu, który mógłby stanowić kontynent.

Do Ziemiomorza najłatwiej trafić, kierując się wskazówkami z pierwszej części cyklu - „Czarnoksiężnik z Archipelagu” (książkę można nabyć m.in. tutaj)

 

Już za tydzień zabierzemy Was w podróż po kolejnych fantastycznych krainach – Narni, Westeros i Midgaardzie.